Młynarski Plays
Młynarski feat. Gaba Kulka- koncert
6 października, godz.
19.00 ( piątek)
Impart Centrum- ul.
Piłsudskiego 19
Bilety: 90zł cena specjalna 63 zł
Strefa Kultury Wrocław zaprasza na koncert, który jest subiektywnym, świeżym spojrzeniem syna na fragment twórczości ojca oraz spotkaniem wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.
W październiku 2010 roku nakładem Mystic Production na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej.
Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce, w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących (W. Korcz, J. Sent, J. Wasowski, J. Derfel).
Obok Kulki i Młynarskiego na scenie wystąpią znakomici muzycy, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk (m.in.: Gaba Kulka, Warszawskie Combo taneczne, Ballady i Romanse) i Piotr Zabrodzki (m.in.: Mitch & Mitch, Warszawskie Combo taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa).
FIRLEJ DZIECIOM:
„Kopakonan- opowieść o kobiecie foce”
8 października, godz. 12:00
( niedziela)
9 października, godz.
10:00 (poniedziałek)
Firlej, ul.
Grabiszyńska 56
Bilety: 20zł cena specjalna 17,50 zł
FIRLEJ DZIECIOM zaprasza w październiku na spektakl oparty na duńskiej legendzie z Wysp Owczych, której różne wersje opowiadało wiele ludów północy. Realizacja Projektu Migawki będzie podtrzymywała tradycję znajdowania w starych opowieściach nowych prawd – potrzebnych „tu i teraz”. A wszystko to w spektaklu łączącym muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich – tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym.
Nysøn ma siedem lat i mieszka na wyspie Kalsoy. Jest rudy i piegowaty jak jego tata Olof i myśli, że w przyszłości zostanie rybakiem. Jednak los chłopca odmieni się, gdy ten odkryje, że legendy o kobietach-fokach, które nocą zrzucają skóry, by tańczyć w blasku księżyca, są prawdziwe. Jaką tajemnicę skrywają jego rodzice? Kim tak naprawdę jest Nysøn? I dlaczego jego mama każdej nocy siada nad brzegiem morza i nuci smutną pieśń o morskich głębinach? „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce” to historia o tym, co na lądzie i o sprawach, które skrywa morska toń. O wielkiej miłości, ale i wielkim strachu przed jej utratą. I o dzieciach, które pewnego dnia postanawiają wybrać własną drogę. W spektaklu, który jest przedstawiony w dwóch językach polskich równorzędnie – fonicznym i Polskim Języku Migowym jedną z głównych ról gra Dominika Kozłowska, niesłysząca aktorka.
123. Antykabaret „ Dobry Wieczór we Wrocławiu” :
Antykabaret w Torebce
13 października, godz.
19:00( piątek)
Firlej, ul.
Grabiszyńska 56
Bilety: 50zł cena specjalna 28 zł
Strefa Kultury Wrocław zaprasza na kolejne spotkanie z cyklem Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”. Wydarzenie odbędzie się 13 października w Firleju przy ul. Grabiszyńskiej 56. Każde spotkanie jest wyjątkowe i różni się od poprzednich, nuda to pojęcie, którego goście nie doświadczą podczas piątkowego wieczoru.
Antykabaret w torebce, czyli jaki? Taki nieduży? A może ekspresowy, jak herbata? A może niewiadomy, jak kot w worku? Aaaaaaa, a może to chodzi o ten słynny test damskiej torebki – co się w niej mieści? A dlaczego tylko w damskiej? Nie jesteście ciekawi co nosi ze sobą Ścibor Szpak? Co ma stale pod ręką Łukasz Iwaniuk? I co zawiera saszetka Kocota?
Sami jeszcze tego nie wiemy. Czekamy na 13 października. Wtedy wszystko stanie się jasne. Bądźcie z nami podczas rewizji antykabaretowych torebek.
Cudowne Lata- koncert
14 października, godz.
20:00( Sobota)
Firlej, ul.
Grabiszyńska 56
Bilety: 40zł cena specjalna 28 zł
Cudowne Lata to zespół zakochanej pary dziewczyn – Ani i Aminy, które mają na swoim koncie dwa albumy: „Kółko i krzyżyk” (2019, wydawnictwo Thin Man Records i Trzy Szóstki) i „Zabrałaś dziewczynę chłopakom” (2022, wydawnictwo cyfrowe, własne).
Występowały w niezależnych klubach w całej Polsce, grały na Scenie Trójki na Off Festivalu 2019 w Katowicach, oraz na festiwalu Pohoda w słowackim Trenczynie latem 2021. Tworzą muzykę, którą można wrzucić do szufladki indie pop. Same nie lubią się szufladkować w żadnej dziedzinie.
Mają liczne inspiracje muzyczne: od gitarowej alternatywy, przez polski jazz-pop z lat 70. i 80., po muzykę ze świata arabskiego (ze względu na libańskie korzenie Aminy). Prowadziły w Radiu Kapitał audycję Ya Habibte prezentując muzykę ze świata arabskiego. Po trzech latach występowania jako duet z gitarami i samplerem postanowiły rozszerzyć skład o bas (Nela Gzowska) i perkusję (Ola Gajkowska).
Trzecioligowy Życia
Król spektakl muzyczny
15 października, godz.
19:00( Niedziela)
Impart Centrum, ul.
Piłsudskiego 19
Bilety: 50zł cena specjalna 35 zł
Na deski Impart Centrum wraca energetyczny koncert-spektakl „Trzecioligowy życia król” w reżyserii Łukasza Czuja.
Główny bohater, w którego wciela się Tomasz Mars, to znakomity wodzirej, muzyk, król firmowych imprez i bywalec rockowych festiwali. Niegdyś marzący o karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc ekskluzywne imprezy w drogich hotelach. Oto dojrzały mężczyzna, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia, rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem. Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.
W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują sceniczne show, pełne zabawnych i cynicznych metafor, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką.
Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy.
W tej muzycznej podróży usłyszymy bardzo zróżnicowany stylistycznie materiał muzyczny. Energetyczny rock and roll, disco, punk, nieco psychodelicznych brzmień, a wszystko w rytm pełnych ironii, humoru i poezji tekstów, napisanych specjalnie do tego programu przez Michała Chludzińskiego. Obok piosenek oryginalnych usłyszymy też covery polskich kapel rockowych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz